












Rzecznik Praw Pacjenta uruchomił platformę informatyczną do prowadzenia szkoleń e-learningowych. Platforma wraz z towarzyszącymi jej modułami ma na celu edukację online personelu medycznego, która będzie dotyczyła praw pacjenta, ochrony zdrowia oraz tematów pokrewnych.
W dniu startu platformy uruchamiamy następujące szkolenia:
Szkolenia są dedykowane przede wszystkim pracownikom placówek medycznych, w tym administracji systemu ochrony zdrowia w Polsce.
Są to m.in. pracownicy:
W pierwszej kolejności do udziału w szkoleniach, jako uzupełnienie wiedzy, zostaną zaproszeni uczestnicy szkoleń stacjonarnych, jakie przez ostatnie 1,5 roku organizował Rzecznik Praw Pacjenta. Następnie Platforma będzie otwarta dla wszystkich chętnych, którzy założą konto i zalogują się na Platformie. Będą wówczas mogli korzystać z modułów szkoleniowych. Każde szkolenie trwa ok. 1,5 godziny. Po jego zakończeniu i pomyślnym rozwiązaniu testu, każdy uczestnik otrzyma odpowiedni certyfikat.
Tematyka szkoleń będzie stopniowo rozbudowywana i wzbogacana o kolejne materiały multimedialne.
Platforma szkoleniowa została uruchomiona ramach projektu Po pierwsze pacjent – działania Rzecznika Praw Pacjenta na rzecz poprawy jakości usług zdrowotnych.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój , Oś Priorytetowa V Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.2 Działania projakościowe i rozwiązania organizacyjne w systemie ochrony zdrowia ułatwiające dostęp do niedrogich, trwałych oraz wysokiej jakości usług zdrowotnych.